Bedensel Engelliler Sporunda güç birliği

Adana´da yapılan Avrupa Tekerlekli Basketbol Federasyonu (IWBF) Kongresi´nde Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Çukurova Üniversitesi ve IWBF arasında üçlü işbirliği protokolü imzalandı.

Bedensel Engelliler Sporunda güç birliği
A+ A-

ÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Adana'da imzalanan üçlü protokolün; engellilerin eğitimi, spora kazandırılmaları, bayan engellilerin spora yönlendirilmeleri ve yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmaların yapılmasını kapsadığını anlatan TBESF Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, ikili ilişkilerin geliştirilmesinde, Türkiye'nin ve Adana'nın tanıtımının yapılması konularında imzalanan işbirliği protokolünün çok önemli bir adım olduğunu söyledi.
 

 

Asbaşkan Durankaya: "Bedensel Engelliler Sporunda Türkiye Almanya ve İngiltere ile birlikte Avrupa'da ilk üç arasında yer alıyor. Bu konudaki gücümüzü dünya ve Avrupa gördü. Şimdi bizim de bu gücün farkına varmamız gerekiyor. Bugün imzaladığımız protokol Bedensel Engelliler Sporu'nda Adana'yı dünya ve Avrupa'da, spor, kongre ve eğitim merkezi haline getirecek. Avrupa Birliği fonlarından buraya çok ciddi kaynak aktarımı söz konusu olacak" diye konuştu.

 Üçlü İşbirliği Protokolünü Avrupa Tekerlekli Basketbol Federasyonu Başkanı Jan Berteling, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Alper Akınoğlu imzaladı.Diğer taraftan IWBF Halkla İlişkiler ve Pazarlama üyeliğine Sırbistanlı Darko Sovran'la yarışan, İsrailli Avi Benbenisti seçildi.