Avrupa Şampiyonu’na görkemli karşılama

Avrupa Şampiyonu'na görkemli karşılama

İspanya’nın Bilbao şehrinde düzenlenen ‘Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda’ birinci olan Serdar Yiğit Eroğlu, Gaziantep'te büyük bir coşkuyla karşılandı.

02 Kasım 2014 - 00:47 - Güncelleme: 02 Kasım 2014 - 00:50

Avrupa Şampiyonu Serdar Yiğit Eroğlu çiçeklerle karışlandı

Avrupa Şampiyonu'na görkemli karşılama

 

  GAZİANTEP- İspanya’nın Bilbao şehrinde düzenlenen ‘Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda’ birinci olan Serdar Yiğit Eroğlu, Gaziantep'te büyük bir coşkuyla karşılandı.  
  Kick Boks'a 5 yıl önce başlayan 19 yaşındaki Eroğlu, 'Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda' Avusturya, Almanya ve finalde Fransız rakibini yenerek altın madalyayı kazandı.
  Şahinbey Halk Eğitim Kulübü Sporcusu olan Serdar Yiğit Eroğlu, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Şahinbey Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Erdemci, Gaziantep Kick Boks İl Temsilciliği yönetimi, ailesi ve arkadaşları tarafından havaalanında davul zurna ve çiçeklerle karışlandı. Havai fişek gösterisi ve şampiyon yazılı pankartlarla karşılanan Avrupa Şampiyonu Serdar Yiğit Eroğlu, omuzlarda taşındı.
  Havaalanından konvoy eşliğinde evine getirilen Eroğlu için evinin önünde kurban kesildi. Ailesi ve yakınları davul zurna eşliğinde halaylar çekerek kutlama yaptı. Evladıyla gurur duyduğunu belirten Anne Makbule Eroğlu, başarısının kazasız belasız devam etmesini diledi.
  Kick Boks’u çok sevdiğini belirten Baba Kemal Eroğlu, oğlunun hayallerini gerçekleştirmesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Oğlumu tebrik ediyorum, bize bugünleri gösterdi. Oğlumla gurur duyuyorum. Sadece ben değil, herkes gurur duyuyor. Bugün Türkiye’nin Avrupa’nın şampiyonu olmuş. Allah’ım kendini korusun. Cenabı Allah’ın yardımıyla bugünlere geldi. Oğlumu kick boksa ben yazdırdım. Ben bu sporu çok severim. 'Ben bu sporu yapamadım sen yap' dedim. Başarılarının devamını dilerim” diye konuştu.
  Gaziantep Kick Boks İl Temsilcisi Cihangir Ağçabay ise emeklerinin karşılığını aldıklarını ifade ederek, “Bu akşam Serdar bize büyük bir gurur yaşattı. Gerek hocalarımız gerek idareci arkadaşlarımızla birlikte 2 yıldır verdiğimiz çalışmaların karşılığını bugün bize Avrupa Şampiyonu olarak getirdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

Bu haber 4647 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x