Avrupa Kick Boks Şampiyonası

Avrupa Kick Boks Şampiyonası

Türkiye, Slovenya'da düzenlenen Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda 14 madalya kazandı

22 Kasım 2014 - 23:15 - Güncelleme: 22 Kasım 2014 - 23:17

Avrupa Kick Boks Şampiyonası

Türkiye, Slovenya'da düzenlenen Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda 14 madalya kazandı 
Slovenya’nın Maribor kentinde yapılan Avrupa Kick Boks Şampiyonası'nda mücadele eden Türk milli takımı sporcuları büyük bir başarıya imza attı. Sporcular, 5 altın, 5 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplam 14 madalya  kazandı.

Slovenya’ nın Maribor Kentinde 15 Kasımda başlayıp bugün sona eren Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonasında (Tatemi) Milli Takımımız 5 Altın, 5 Gümüş ve 4 Bronz Madalya kazanarak Şampiyonaya Damgasını Vurdu. Federasyon Başkanı Salim Kayıcı müsabakaların yapıldığı Maribor kentinden yaptığı açıklamada “Başarılı bir kamp süreci ardından geldiğimiz Avrupa Kick Boks Şampiyonası’ nda Milli Takım sporcularımız mükemmel bir performans sergileyerek toplamda 14 madalya kazanmıştır.

Buraya tam takım olarak geldik, öncelikli olarak Maribor’ a gelen ve ülkemizi, milletimizi ve bayrağımızı aslanlar gibi temsil eden sporcularımın alınlarından öpüyorum, ardından sporcularımızın kendi antrenörlerine, ardından kamp sürecinde ve müsabakalarda sporcularımızı hazırlayan teknik ekibimize, bizlerden desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ a, Bakan Yardımcımız  Metin Yılmaz’ a, Müsteşarımız Faruk Özçelik’ e, Müsteşar Yardımcılarımıza, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’ a ve bizlerden dualarını esirgemeyen ailelerimize ve Yüce Milletimize teşekkür ediyorum” dedi. Müsabakalarda derece yapan sporcularımız;

 

 

ADI SOYADI BRANŞI DERECESİ
Ömer Faruk AVCI 63 KG KİCK LİGHT 1
Yahya ALEMDAĞ 74 KG KİCK LİGHT 1
Mükremin GÜLER 79 KG KİCK LİGHT 1
Abdullah Cem AKIN 89 KG KİCK LİGHT 1
Duygu TURAN 50 KG KİCK LİGHT 1
Nurettin DİLER 63 KG LİGHT CONTACT 2
Halil İbrahim YALÇINKAYA +94 KG LİGHT CONTACT 2
Metin ADANÇ 57 KG KİCK LİGHT 2
İbrahim BAĞLI 84 KG KİCK LİGHT 2
Gözde CANBOLAT 70 KG KİCK LİGHT 2
Tayfun DÖNMEZ 57 KG POİNT FİGHTİNG 3
Fatih Mehmet ŞAHİN 57 KG LİGHT CONTACT 3
İbrahim TELLİ 94 KG KİCK LİGHT 3
Meltem BAŞ 55 KG KİCK LİGHT 3


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Slovenya’nın Maribor kentinde yapılan Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda madalya kazanan Milli Takımı tebrik etti.
Bakan Çağatay Kılıç yayımladığı mesajda, Türkiye’ye madalya kazandırarak ülkemizin adının Kick Boksda da başarıyla duyulmasından dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti.
 
Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:

 “Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda ülkemizi, bayrağımızı ve bizleri temsil ederek başarıyla dönen Kick Boks Milli Takımımızı tebrik ediyorum. Sporcularımız sayesinde ülkemiz adını tüm dünyaya her gün bir kez daha duyuruyor. Altın, gümüş ve bronz madalyaları Türkiye’ye kazandıran Milli Takım sporcularımızın her birini ayrı ayrı kutluyor ve bu başarılarının daim olmasını diliyorum. Bize yaşattıkları haklı gurur ve mutluluk için sporcularımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Bu haber 5466 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x