Antalya Grand Prix’in altın kızı ‘Sebile Akbulut’

Antalya Grand Prix’in altın kızı ‘Sebile Akbulut’

Antalya Judo Grand Prix müsabakalarının son gününde +78 Kg’da Sebile Akbulut altın madalyanın sahibi oldu. Türkiye, toplamda; 2 altın ve 2 bronz ile sıralamada üçüncülüğü elde ettik.

09 Nisan 2018 - 14:51

Antalya Grand Prix’in altın kızı ‘Sebile Akbulut’

Antalya Grand Prix müsabakalarının son gününde +78 Kg’da Sebile Akbulut altın madalyanın sahibi oldu. Türkiye, toplamda; 2 altın ve 2 bronz ile sıralamada üçüncülüğü elde ettik.

Antalya’nın ikinci kez ev sahipliğine sahne olan Grand Prix 2018’in son gününde kapanışı altın madalya ile Sebile Akbulut yaptı. +78 Kg’da tatamiye çıkan Sebile Akbulut ise ilk turda İtalya Elisa Marchıo'yu waza-ari ile yenerek çeyrek finale çıktı. 


Çeyrek finalde Kazak GulzhanIssanova'nın sakatlığı nedeniyle çıkmadığı maçta yarı finale yükseldi. 
Akbulut, yarı finalde Ukrayna'lı Galyna Tarasovaile karşılaştı. Rakibine üç ihtar verdiren judokamız Sebile Akbulut maçı kazanarak finale çıktı. 
Finalde  dünya sıralamasında üçüncü Bosna'lı Larıssa Ceric karşısında son bir dakikaya Waza-ari ile önde girdi. Bu skoru maç sonuna kadar koruyan Akbulut, altın madalyaya ulaştı

Antalya Grand Prix’in altın kızı ‘Sebile Akbulut’, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Koordinatör Yener Yüksel tarfından tebrik edldi...

Antalya Grand Prix müsabakalarının 1. gününde dün   Gülkader Şentürk 1'inci turda Azeri Leyla Aliyeve'yi yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde İsrailli Tamar Malca'ya yenilen Şentürk, repesaja kaldı. Repesajda ise Şentürk, Rus Anastasia Paulenko'yu, bronz madalya maçında ise Slovenyalı Marusa Stangar'ı yenerek madalya kazanmıştı.
Antalya Grand Prix'in 2. gününde kadınlar 63 kg'da Büşra Katipoğlu bronz, erkekler 81 Kg'da Vedat Albayrak altın madalya ile günü kürsüyle kapayan isimler oldular.

100 bin dolar ödül dağıtılan turnuvayı Kosova; 3 Altın, 1 Gümüş madalya ile birinci, Rusya 2 altın, 2 gümüş, 2 bronz ile ikinci ve Türkiye ise 2 altın, 2 bronz madalya ile üçüncü sırayı aldı.    

Bu haber 1434 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x