"Amacımız İslam Ülkeleri Arasındaki Spor Diyaloğunu...

"Amacımız İslam Ülkeleri Arasındaki Spor Diyaloğunu Sağlamak"

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, İslam ülkeleri arasında yapılacak olan ve yeni bir dövüş organizasyonu olma özelliğine sahip P-1 hakkında yaptığı açıklamada, "Bu dövüş sporlarında dünyada ilk olacak.

30 Ekim 2017 - 15:44

Kaya Muzaffer Ilıcak: "Amacımız İslam Ülkeleri Arasındaki Spor Diyaloğunu Sağlamak"

 

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, İslam ülkeleri arasında yapılacak olan ve yeni bir dövüş organizasyonu olma özelliğine sahip P-1 hakkında yaptığı açıklamada, "Bu dövüş sporlarında dünyada ilk olacak.

 

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak, İslam ülkeleri arasında yapılacak olan ve yeni bir dövüş organizasyonu olma özelliğine sahip P-1 hakkında yaptığı açıklamada, "Bu dövüş sporlarında dünyada ilk olacak. Şu anda katılacak olan yaklaşık 40 ülke var. Ama burada tek şampiyon çıkacak. Yüzlerce sporcu mücadele edecek ama Türkiye'deki gibi tek başpehlivan gibi düşünün tek şampiyon çıkacak. Asıl amaç; önce İslam ülkeleri arasındaki spor diyaloğunu sağlamak olacak" dedi.

 P-1 Dövüş Sporu Organizasyonu bünyesinde faaliyet gösterecek olan ve dövüş sporlarını uygulayan İslam ülkeleri arasında yapılması planlanan P-1 hakkında açıklamalarda bulunan Organizatör İranlı Arash Armin İHA'ya yaptığı açıklamada; "İlk etapta İslam Ülkeleri arasında bu sporu duyuracağız. Bu sene planlamamızda Azerbaycan veya Türkiye'de yapmayı hedefliyoruz. 1.'si Azerbaycan'da, 2.'si de Türkiye'de de olabilir. Önce İslam ülkeleri arasında sonra ise tüm dünya bu sporu tanıtacağız" dedi. Japonnların K-1 dedikleri organizasyona bağlı olan P-1 Türkiye temsilciliğini Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu'na teklif ettiklerini belirten Arash; "Burada hem dövüş sporlarını öne çıkaracağız hem de dopingsiz, bağımlı olmadan spor hayatı sağlama amaçlı organizasyonu yapacağız" ifadelerini kullandı.

"Asıl amaç; İslam ülkeleri arasındaki spor diyaloğunu sağlamak"

Şu ana kadar organizasyona katılacak 40 ülkenin bulunduğunu belirten Kaya Muzaffer Ilıcak, "İlk yapılacak organizasyon 'İslam Birliği' adı altında İslam ülkelerinde bu dövüş sporlarını uygulayan, Avrupa ve Dünya şampiyonlarını bir araya getirilmesi düşünülen bir organizasyon. Bu dövüş sporlarında dünyada ilk olacak. Şu anda katılacak olan yaklaşık 40 ülke var. Onlarla kafes dövüşü dahil bütün dövüş sporlarında tek bir şampiyon çıkacak. Asıl amaç; İslam ülkeleri arasındaki spor diyaloğunu sağlamak. Onlara doping yapmadan spor yapılabileceğini göstereceğiz" şeklinde konuştu. 

 

 

Bu haber 4134 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x