Alkol ve Uyuşturucu Kansere Neden Oluyor

Alkol ve Uyuşturucu Kansere Neden Oluyor

Bahçelievler Yenibosna’daki Nevşehir Kaymaklı Kasabası Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde "Uyuşturucuyla ve Doping ile Mücadelede Tek Yol temiz Spor" “Temiz spor, temiz nesil“ farkındalık semineri ve konferansı verildi. Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak konuşmacı olarak katıldılar.

12 Ocak 2015 - 19:42 - Güncelleme: 12 Ocak 2015 - 19:47

Alkol ve Uyuşturucu Kansere Neden Oluyor

Bahçelievler Yenibosna’daki Nevşehir Kaymaklı Kasabası Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde "Uyuşturucuyla ve Doping ile Mücadelede Tek Yol temiz Spor" “Temiz spor, temiz nesil“ farkındalık semineri ve  konferansı verildi. Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak konuşmacı olarak katıldılar.

Prof. Dr. İbrahim Öztek, alkol ve uyuşturucu maddelerin kansere neden olduğunu ve çocukların her türlü sigara ve alkollü ortamdan uzak tutulması gerektiğini söyledi.
Bahçelievler Yenibosna’daki Nevşehir Kaymaklı Kasabası Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde uyuşturucu semineri veren Prof. Dr. İbrahim Öztek, nargilenin sigaradan 20 kat daha zararlı olduğunu belirterek, “Sigara ve uyuşturucu alışkanlıkları ilkokula kadar düştü. Şimdi ilkokul ve ortaokul çocuklarıyla da mücadele etmek durumundayız. Sentetik uyuşturucu kullananların yüzde 99’unun sonunun ölüm olduğu bir gerçek. Gençlerin idolü olan sanatçıların uyuşturucu haberleri bile onlara olan ilgiyi azaltmıyorsa burada bir sorun var demektir. Örnek alınması gereken insanların da hareketlerine dikkat etmeleri gerekiyor” dedi. Prof. Dr. Öztek, alkol ve uyuşturucu maddelerin kansere neden olduğunu da söyledi.

 Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak ise, sporun önemine değinerek, “Çocuklar ve gençler spora yönlendirilirse uyuşturucudan uzak duracaktır. Çünkü spor ahlakı onu sigara ve uyuşturucudan uzak tutacaktır. Gencecik yaşta kaybettiğimiz gençler bizim değerlerimiz. Onları uyuşturucudan uzak tutmak için spora yönlendirmelidir. Özellikle bireysel sporlarda çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Spor aynı zamanda gençlerin hem eğitim hem de maddi olarak da kurtuluşuna neden oluyor” diye konuştu.

Bu haber 1143 defa okunmuştur.

YORUMLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x