Akgül,Kahve köşelerinden spor salonuna

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Avrupa Artistik Bilardo Şampiyonasında şampiyon olan milli sporcuları kabul etti.

Akgül,Kahve köşelerinden spor salonuna
A+ A-

 

Genel Müdür Akgül, 15-18 Ekim tarihleri arasında Fransa'da düzenlenen Avrupa Artistik Bilardo Şampiyonasında takım halinde şampiyon olan milli takım sporcularını makamında kabul etti.

 

 


Genel Müdür Akgül, Bilardonun zamanında kahve köşelerinde anılan bir oyun olmaktan çıkarak artık uluslararası arenada söz sahibi olduğumuz bir spor haline geldiğini belirterek, “Bilardo son zamanlarda hızlı bir gelişme göstererek kendisinden söz ettirmeye başladı. Bu gelişim ve değişim öyle güzel gelişti ki bilardo artık Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokolde seçmeli ders olarak düşünülür hale geldi” dedi.

 

 


Milli sporcuların ödüllerle ilgili sorusunu yanıtlayan Akgül, “Ödüller bizlerin şahsi inisiyatifinde değil, devletimizin belirlediği yönetmeliklere göre veriliyor. Bu yönetmelikler günün gereklerine ve sporun popülaritesine göre belirleniyor. Şu an ödül yönetmeliğini yeniden yapılandırıyoruz. Bu yapılanmada başarı el eden milli sporcularımızı memnun edecek bir düzenleme olacak” dedi.

 

 


Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü, hazırladıkları bilardo tesislerinin projesini Genel Müdür Yunus Akgül’e sundu. Akgül, “Tesisleşme için federasyonlarımızın önünü açtık. Yapılacak olan bu tesisle kahvelerde bilardo oynayan sporcularımız kendi tesislerinde iyi şartlarla uluslararası turnuvalara hazırlanma imkânı bulacaklar” diye konuştu.

 

 


Genel Müdür Akgül, şampiyon olan sporculara hediye verdi.

 

 


Kabule milli takım sporcularından, Hacı Arap Yaman, Lütfü Çenep, Tayfun Taşdemir'in, Hakan İncekara, Can Çapak, Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü, bilardo federasyonu üst düzey yöneticileri ve basın mensupları katıldı.