Aile boyu Judo

Baba Muzaffer Uluçam federasyon teknik komite üyesi… Anne Raziye Bursa Osmangazi Belediyespor Judo takımı antrenörü… 1.5 yaşındaki Sedef Sena ise geleceğin judocu adayı…

Aile boyu Judo
A+ A-

 

 Kayseri’de yapılan Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası’nda hiç şüphesiz en büyük ilgiyi Uluçam ailesi çekti…

 

Judo Federasyonu teknik komite üyesi olan Muzaffer Uluçam, iki gün boyunca masa başında şampiyonanın aksaksız yapılabilmesi için çaba gösterirken, anne Raziye Uluçam, minderde kenarında sporcularına bağırmaktan sesi kısıldı…

 

 

Muzaffer ve Raziye Alaçam çiftinin henüz 1.5 yaşındaki çocukları Sedef Sena ise bir annesinin yanında bir babasının kucağında iki gün boyunca şampiyonanın adeta maskotu oldu…  1986-2000 yılları arasında faal olarak judo yapan ve milli takım forması altında birçok başarıya imza atan ve Türkiye şampiyonlukları elde eden Muzaffer Uluçam, bu sıralar federasyonda teknik kurul üyeliğinin yanı sıra bursa Osmangazi Belediyespor’un da koordinatörlüğünü yapıyor.

 

 

Raziye Uluçam da eski milli judoculardan. 1990-2002 yılları arasında judo yapan ve milli takım forması altında birçok başarıya imza atan Raziye hanım, bu sıralar genç judocuların başarısı için ter akıtıyor. 6 aylık hamile olmasına rağmen Türkiye şampiyonasına katılacak kadar judo aşığı olan Raziye Uluçam, Kayseri’deki şampiyonada bir taraftan öğrencilerine minder kenarından taktik verirken, öte yandan 1.5 yaşındaki kızı Sedef Sena’nın arkasından koşturdu.

 

 

1.5 yaşındaki çocuklarının altı gününü judo salonunda geçirdiğini belirten anne Raziye hanım, “Çocuk ister istemez judocu olacak. Zaten konuşmaya aşladığında ilk kelimesi vazari oldu. Baba judocu, anne judocu olunca, çocuğumuz da bu gidişle judocu olacak gibi” diyerek kızlarının sporcu olmasından yana görüş belirtiyor.