FAVORİLERE EKLE  |  ANASAYFAM YAP

 ANASAYFA  

KÜNYE İLETİŞİM HABER İHBARI ÜYE OL

Dopinge karşı güç birliği     Tuncay Özkan´dan ilk açıklama     Ergenekon´da tahliye kararı     Türkiye- İran Spor İşbirliği     İran Hapkido Ehmaa´ya üye     Yağcı´nın altın kazandı    

  KATEGORİLER

  JUDO
  TEKVANDO
  KARATE
  KICK BOKS
  MUAYTHAI
  VUŞU
  JU JİTSU
  MERSİN 2013 AKDENİZ OYUNLARI
  HAPKIDO
  ATLETİZM
  VÜCUT GELİŞTİRME FİTNESS VE BİLEK
  YÜZME SENKRONİZE ATLAMA
  AIKIDO
  GELİŞMEKTE OLAN SPORLAR
  BOKS
  KAYAK
  AVCILIK ATICILIK
  GÜREŞ
  SAMBO
  CİMNASTİK
  2012 PARALİMPİK OYUNLARI LONDRA
  DUMESF - WFAAD
  ZAFERE DOĞRU Engelsiz bisikletle Karadeniz Turu
  CAPOEİRA
  ESCRİMA KALİ ARNİS
  BASKETBOL
  ÜNİLİG
  13. DÜNYA ATLETİZM ŞAMPİYONASI
  TRİATLON
  ABA GÜREŞİ
  UNIVERSIADE 2011 YAZ OYUNLARI
  GOLF
  TENİS
  GELENEKSEL SPORLAR
  YAĞLI GÜREŞ
  BİNİCİLİK
  ÖZEL SPORCULAR SPORLARI
  HALTER
  MODERN PENTATLON
  MOTOR SPORLARI
  BİSİKLET
  BADMINTON
  2012 AVRUPA SPOR BAŞKENTİ
  RAGBİ
  OKÇULUK
  2012 OLİMPİYAT OYUNLARI
  EYOF
  BOCCE BOWLİNG DART
  ADSIZ ALKOLİKLER - A . A -
  YELKEN
  UNIVERSIADE 2011 ERZURUM KIŞ OYUNLARI
  BUZ HOKEY
  BUZ PATENİ
  ESKRİM
  DİĞER
 

HABER ARŞİVİ

 11.03.2014
 10.03.2014
 09.03.2014
 19.02.2014
 17.02.2014

TÜM HABER ARŞİVİ >>


  DÖVİZ KURLARI

1 EUR : 16,00 YTL

1 USD : 72,00 YTL


Muaythai Türkiye Şampiyonası



Türkiye Muaythai Federasyonu 2011 Faaliyet programında yer alan Gençler ve Büyükler Bay ve Bayanlar



    

 

 
              
 
 
                    Türkiye Muaythai Federasyonu 2011 Faaliyet programında yer alan Gençler ve Büyükler Bay ve Bayanlar Muaythai Türkiye Şampiyonası Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yapıldı.
                    Türkiye Şampiyonasına, Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından yapılan Adana, Aksaray, Bitlis, Manisa, Ordu, Sivas, İstanbul ve Avrupa Temsilciği bölge şampiyonalarına katılan 1800 sporcunun birinci ve
ikincileri katılabildi.
                      Şampiyonaya 618 sporcu  60’şa yakın antrenör 49 idareci, 65 hakem 20 federasyon teknik ekip ile 23
Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü  görevlisinden  oluşan  dev organizasyon başarılı bir şekilde
gerçekleştirildi.
                       Şampiyonanın ana sponsoru olan Gebze Belediyesi Başkanı Adnan Köşker ise, "Gençlerin kötü
alışkanlıklarından uzak, daha iyi sportif faaliyetlerle yapıyoruz, spora ve sporcuya her zaman destek
vereceğiz, saygılı ve disiplinli sporcular gençlere örnek oluyor" diye konuştu.
 

                          Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna; öncelikle Şampiyonaya destek veren Gebze Belediyesi ve Başkanı Adnan Köşker’eGebze Kaymakamı Salih Karabulut’a  Organizasyonun koordinasyonu yapan Gebze Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çetin Malkoç’a, Muaythai il Temsilcisi Ramazan Bağlan'a,  Şampiyonanın teknik sorumlusu Tamer Yatan’a Kocaeli Bölgesi uluslararası hakem ve Merkez Hakem Kurulu Başkan yardımcısı Yılmaz Uyanık’ın girişimleri ile şampiyonanın Gebze’de yapılmasını sağladıklarından dolayı teşekkür etti.
 
 
 
               Başkan Durna; Federasyonumuz Muaythai sporunu artık yurdun her ilini ve ilçelerine yaydığı ortadadır. 7coğrafik bölgede müsabakalar gerçekleştirdik illerden onbinlerce sporcudan seçilen 1600 sporcunun
bölgelerden seçilerek geldiği ve 618 sporcunun katıldığı Türkiye şampiyonasına 50 ilden sporcu katılıyor.Federasyonumuz yerel yöneticilerin desteğini alarak kaliteyi yükseltmiştir. Benzer Federasyonlar içinde
finaller canlı verilecek aileler şampiyonaya gelmeselerde çocuklarını canlı olarak finallerini
izleyebilmekte, biz her zaman ilkleri yaptık yapmaya devam edeceğiz, genç bir federasyon olmamıza rağmen
bölgesel kurullarımız ve faaliyetlerimiz. 5. Yıla girdiğimiz liglerimiz mevcut iyinin en iyisi olma
peşindeyiz, bu yıl Avrupa Şampiyonasını ülkemizde Gerçekleştireceğiz temennim sporcularımızın bu yıl
takım olarak Avrupa Şampiyonu olmalarıdır. Başarılar diliyorum dedi.
 
 

 


.
             Türkiye Muay Thai Şampiyonası’nın ev sahipliği yapan Gebze Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü  5 gün süren
şampiyona boyunca bin civarında katılımcıyı konuk etti.  Ülkenin dört bir yanında Gebze’ye gelen
sporcular, ilk dört dereceye girip madalya almaya çalıştı. Gebze Spor Salonu’na kurulan iki büyük ringde
her gün  gece yarılarına kadar müsabakalar devam etti, ilk defa 58 siklet ve kategoride müsabaka yapan
Türkiye Muaythai Federasyonu Muaythai sporunda rekor bir katılımla şampiyona yapıldı.

            Gebze Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Çetin Malkoç, "Muay Thai Türkiye Şampiyonası’nı güzel ilçemizde
yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi’’ Çetin Malkoç tüm misafirlerin ağırlandığını organizasyonun mükemmel
yapılması için her türlü hazırlığı önceden yaptıklarını ifade etti.
 
 

                5 gün süren Şampiyonanın finalleri Gebze Belediyesi Sponsorluğunda profesyonel ışıklandırma ses düzeneği
ile gala havasında gerçekleştirildi, halk oyunları Gebze Belediyesinin mehter takımının gösterileri ile
renklendirildi. Finalleri 02 Nisan Cumartesi günü saat 19:00-23:30 arası Çay Tv’den canlı olarak 
yayınlandı. Kocaeli’deki bu denli kalabalık katılımlı müsabaka ilk olarak gerçekleştirildi.
Gebze’de yapılan Şampiyona’da birinci olan sporcular 23-29  Nisan arasında  Antalya’da yapılacak olan
Avrupa Muaythai Şampiyonasına milli forma giyerek ülkemizi temsil edecek.
 
İlk ikiye giren sporcular ise Haziran 2011 tarihinde başlayacak Muaythai Süper Ligi sezonuna katılacak,
Muaythai Süper Ligi’nde 1. olan sporcular 21-29 Eylül 2011 tarihinde Özbekistan’da yapılacak olan Dünya
Muaythai Şampiyonasına katılmak için Milli takım kafilesinde yer alabilecekler. 
 
 
 
 
 
 
 
TÜRKİYE  BÜYÜKLER BAY BAYAN  MUAY THAİ ŞAMPİYONASI MÜSABAKASI SONUÇLARI
       29 MART - 02 NİSAN 2011 GEBZE KOCAELİ
BÜYÜK ERKEKLER ( A ) DİVİSYON SONUÇLARI
45 Kg                                                        67 Kg 
 
1 FERYAT FİLİZ MERSİN               1 YILMAZ ÖZTÜRK İSTANBUL
2 OĞUZHAN KANTAR ANKARA         2 KENAN GÜNAYDIN İSTANBUL
3 YUNUS ÖZCAN ANKARA               3 MESUT KALMUK TRABZON
3 OSMAN KAVUKÇU HATAY             3 ALPTUĞ AKYOL KAYSERİ
48 Kg                                                        71 Kg 

1 CİHAT IŞIK İSTANBUL                 1 İSMAİL UZUNER İSTANBUL
2 MUSTAFA POLAT ADIYAMAN         2 METEHAN KARA ANKARA
3 LEVENT ASA ÇORUM                    3 BURHAN ÇELİK ADIYAMAN
3 FIRAT KAHRİMAN MUĞLA             3 YAHYA GEYLANİ BİTLİS
51 Kg                                                       75 Kg 
1 ALİ GÖDE
 MERSİN                      1 AHMET KAPLAN TRABZON
2 SAMİ YILDIRIM ADANA                2 ŞAHİN ARAS MERSİN
3 MAHMUT ERDEM ANKARA             3 VOLKAN GÜVERCİN SAMSUN
3 OĞUZHAN KEBELİ ADIYAMAN       3 GÖKSEL ASLAN İZMİR
54 Kg                                                           81 Kg 
1 EMRE KARACA KOCAELİ              1 AZİZ MOLLAAHMETOĞLU KOCAELİ
2 REMZİ ÖNER MANİSA                    2 MİTAT YILMAZ ANKARA
3 TOLGA ASLAN ANKARA                  3 SEFA BAYSAL TRABZON
3 YUNUS GÜCÜ BİTLİS                     3 ŞAFAK GÖRGÜLÜ MUĞLA
57 Kg                                                           86 Kg 
1 MURAT ANTEPLİ
 MERSİN              1 SAMET KESER İSTANBUL
2 UĞUR MURAT KILIÇ ÇORUM          2 M. SİYAHBEND OKAY BİTLİS
3 ERKAN UYSAL MUĞLA                  3 S. TEVFİK ŞENER TRABZON
3 YAŞAR CİVCİV KONYA                 3 NECAYİ ÇELİK ANKARA
60 Kg                                                           91 Kg     
1 GÖKHAN KILIÇ İSTANBUL            1 MEHMET ÖZER KOCAELİ
2 UMUT MARANGOZ İZMİR              2 GÖKHAN GÜLCÜ İSTANBUL
3 TUNCA COŞKUN ANKARA              3 MUSTAFA CEYLAN DENİZLİ
3 GÖKHAN YURDUSEVER ANKARA     3 ABDULKADİR SARISAMET RİZE
63,5 Kg                                                               (+) 91 Kg     
1 AHMET KAYRETLİ İSTANBUL          1 ERHAN DENİZ AFYON
2 BURAK EYMÜR ANKARA                2 İBRAHİM ULUBABA ANKARA
3 FİKRİ ARICAN MERSİN                  3 AHMET YILDIRIM EDİRNE
3 BEYTULLAH BEKTAŞOĞLU             3 YÜCEL ALAKAŞ MALATYA
    TRABZON     
        
           

BÜYÜK ERKEK ( B ) DİVİSYON     

54 Kg                                                                           71 Kg                                     
1 MURAT KARA  ÇORUM                        1 YALÇIN ÖRNEK ERZİNCAN
2 OZAN ŞENGEL  KOCAELİ                     2 İBRAHİM TUNCOL MUĞLA
3 ABDURRAHMAN ÖZGÜL MERSİN           3        GÖKHAN ÇAM K. MARAŞ
3 TURGAY KÜTÜKÇÜ  KOCAELİ               3 SAMET TEKBIYIK İSTANBUL
57 Kg                                                                          75 Kg   
1 VEDAT URUÇ  MERSİN                        1 ÇAĞAN ATAKAN ARSLAN İSTANBUL
2 YAKUP GÜLER  İSTANBUL                    2 SELMAN YÜCEL  ANKARA
3 MUHAMMET ÇELİKEL ANKARA               3 OSMAN LAYIKBAŞ  KAYSERİ
3 RAMAZAN TELEK  MERSİN                    3 KADİR TAŞTAN  TEKİRDAĞ
60 Kg                                                                            81 Kg   
1 HÜSEYİN KAYA  İSTANBUL                 1 MUHAMMET ATİLLE  MERSİN
2 ADEM GÜLER  MERSİN                        2 MEHMET AKSOY  İSTANBUL
3 BAHTİYAR ASLANCA MERSİN               3 ÖZGÜR KORKUT  ÇORUM
3 MÜMİN ARSLAN  ORDU                       3 ALİ ZENGİN  DENİZLİ
63,5 Kg                                                                       91 Kg   
1 MURAT ERDEN  MERSİN                     1 VEYSEL BARASİ  AVRUPA
2 FERHAT ARICAN  MERSİN                   2 GÖKHAN BACI  SAMSUN
3 SAVAŞ YILDIRIM  TRABZON                3 MUHAMMET ÇAĞLAR  ANKARA
3 NADİ KARAMÜRSEL  AVRUPA              3 MEHMET MISTIK  ANTALYA
67 Kg        
1 ALİ BATMAZ  KAYSERİ       
2 NEŞET YILMAZ  MERSİN       
3 M. YUSUF İPEK    MERSİN       
3 ABDULLAH EMİR  AVRUPA 
      
    
GENÇ  ERKEKLER   
 
45 Kg                                                                  67 Kg    
1 KAAN ÜNLÜ  KAYSERİ                       1 DOĞAN EMRE BALDIRCI MERSİN
2 FURKAN TALİPOĞLU AFYON               2        ERSİN TUNÇ         KAYSERİ
3 EMRE BORDOK  İSTANBUL                 3 ALPASLAN OTLUOĞLU İSTANBUL
3 MÜKREMİN GÖKTAŞ  MERSİN             3 GÖKHAN KURT  ANTALYA
48 Kg                                                                71 Kg   
1 ERBURAK CAN  İSTANBUL                 1 UĞURCAN BEYAZIT  KAYSERİ
2 YUSUF ERDOĞAN  İSTANBUL             2 TURGUT KANÇELTİK MUĞLA
3 TAHİR SIĞIRCI  ADIYAMAN                3 METİN YÖRÜK  KAYSERİ
3 Y. ŞAMİL ÖZKAYA  ADANA                  3 RECEP İPEK  ÇORUM
51 Kg                                                           75 Kg 
1 ABDÜLHAMİT EROL    İSTANBUL      1 OĞUZ ŞEKER  MERSİN
2 BARIŞ ÇİFTÇİ  MERSİN                      2 HAKAN KARA  KAYSERİ
3 OSMAN ÇEKEN  İSTANBUL                 3 ONURCAN İSTENCE  KARABÜK
3 ÜMİT BURKAÇ  ORDU                        3 HASAN TUZSUZ  HATAY
54 Kg                                                            81 Kg  
1 NURTEKİN SEKMEN
  İSTANBUL        1   MUSTAFA ŞİRİN  ANKARA
2 M. HANİFİ ERDOĞAN MALATYA         2 CİHAT KEPENEK İSTANBUL
3 ÜMİT KORKMAZ  KAYSERİ                3 MÜCAHİT BEĞERDİ ANKARA
3 SERGEN TEMEL  KAYSERİ                3 ARMAĞAN ÇAY KOCAELİ
57 Kg                                                               86 Kg  
1 SİNAN ŞAŞMAZ  İSTANBUL               1 İBRAHİM BAĞLI  İSTANBUL
2 MEHMET KARAKAYA  İSTANBUL          2 DENİZ IŞIK  ANKARA
3 VEDAT AKSOY  ÇORUM                      3 SERKAN DENİZ  ADIYAMAN
3 MURAT BALCI  TRABZON                      3 METMET SEZER  TOKAT
60 Kg                                                              91 Kg   
1 ALİ KALMUK        TRABZON                1    ALİCAN DAĞISTAN  KARABÜK
2 MEVLANA ALTUNTAŞ  ADIYAMAN        2       ALİ SERTÇELİK  KIRŞEHİR
3 UĞUR BAYRAKÇI  AKSARAY                 3 ENGİN DOĞUNÇ ADIYAMAN
3 CANER HOTARLIOĞLU İSTANBUL       3 ELVAN DEMİRCİ  ÇORUM
63,5 Kg                                                     (+) 91 Kg   
1 ÜNAL ALKAYIŞ  MERSİN                  1 M. FUKAN ÇIĞRIK  MALATYA
2 NAZIMCAN MIHLANDIZ ANKARA          2 YUSUF ELALDI  DİYARBAKIR
3 HASAN YAKAR  İZMİR                         3 FURKAN DOĞAN SARIGÜL İSTANBUL
3 M. OKAN BİTANE  KIRKLARELİ            3 SEFA ÖZÇULHA  ÇORUM
 
 
 BÜYÜK BAYANLAR                                        GENÇ BAYANLAR  
 
45 Kg                                                       45 Kg 
1 GÖZDE SÖKELİOĞLU  MUĞLA          1 ZEHRA HASPOLAT  KAYSERİ
2 ÖMÜR KOÇAK   KAYSERİ                  2 BERİVAN TENLİK  İSTANBUL
3 HATİCE ERDOĞAN   ANTALYA           3 MERVE KARABENLİ  MANİSA
3 EMİNE İPEK   MERSİN                     3 MERVE NUR KÜÇÜK  KAYSERİ
48 Kg                                                         48 Kg   
1 CEYLAN GERKEŞ   İSTANBUL           1 TUĞÇE SEZER  İSTANBUL
2 ÖZNUR BAYAT   MERSİN                 2 SEHER CENGİZ  KAYSERİ
3 SEHER ÖZKAYA   KAYSERİ             3 KÜBRA BUHÇEN  MERSİN
3 GİZEM İSLAM   İSTANBUL              3 YASEMİN ÖZTÜRK  KAYSERİ
51 Kg                                                         51 Kg  
1 ÖZLEM ŞAN   ADANA                     1 SEMİHA EMİR  ANTALYA
2 SEDA EROĞLU   KAYSERİ               2 NAGİHAN KALYONCU TRABZON
3 FATMA AYDOĞDU   MERSİN           3 DİLARA AKÇALI  İSTANBUL
3 BİNNUR SAKAL   RİZE                   3 SEVDA NUR ŞAHİN  ANKARA
54 Kg                                                          54 Kg   
1 HATİCE KULAKOĞLU  ANKARA      1 GİZEM AKARSU  ANKARA
2 FUNDA TİKEN   MERSİN                 2 BUSENAZ ÇAKIROĞLU İSTANBUL
3 EDA EROĞLU   KAYSERİ                 3 GÜLSÜM PARÇAL  İSTANBUL
3 YELİZ KOBLAY   İSTANBUL              3 HATİCE KALEM   KAYSERİ
57 Kg                                                          57 Kg   
1 ELİF SARIGÜNEY   ADANA                1 NAZAN ARICAN  MERSİN
2 NURCAN KALYON   ANKARA              2 RABİA UZUNER  İSTANBUL
3 GİZEM ŞAKAR   İZMİR                      3 AYLA YILDIRIM  ORDU
3 SİBEL DEMİR   ANKARA                    3 BÜŞRA SÜVARİ  İZMİR
60 Kg                                                                60 Kg   
1 GÖZDE BAYERGİ
   MERSİN             1 SEDANUR AKOĞLU  İSTANBUL
2 HASİBE EYLÜL ELMAS  BARTIN         2 SEDA YILDIRIM  ANTALYA
3 HAMDÜSENA ÇINAR   İSTANBUL      3 NAZLICAN DALOĞLU ADIYAMAN
3 ZEHRA ASLAN   İSTANBUL                3 DİLEK YÜCEL  ANKARA
63,5 Kg                                                         63,5 Kg   
1 FATMA SEMA OKANSOY  İSTANBUL   1 SONGÜL ERDEM  MERSİN
2 FATMA GÜL   ADIYAMAN                    2 REZZAN KARADAĞ  ADIYAMAN
3 GÖKNUR YAŞİN DÜNDAR  ADANA      3 DAMLA DOĞAN  MERSİN
3 EBRU SÖNMEZ   İSTANBUL               3 NUR BETÜL GÖÇMEZ ANKARA
67 Kg                                                             67 Kg   
1 NURHAYAT HİÇYAKMAZER  ADANA     1 DİLARA KELEŞ  KAYSERİ
2 HATİCE DALSIZ   KOCAELİ                2 BEDİHA TAÇYILDIZ İSTANBUL
3 SULTAN BERRAK ALAN  ANKARA        3 ELİF ŞAHİN   İSTANBUL
3 NERVE İKİZ   MUĞLA       
71 Kg          
1 GÜLÜZAR KARA   MERSİN  
2 SEVDA AKAR   HATAY 
3 B. H. DAMLA DEMİRTAŞ  DENİZLİ
75 Kg  
 
1 SÜMEYYE ÇİLEM KUL ANKARA
 
2 HABİBE BOĞDU  MALATYA
3 GÖZDE CANPOLAT   ANKARA       
75 Kg          
1 NURCAN ÜNSAL   TEKİRDAĞ       
2 EDA SERT   ANKARA       
3 TÜLAY ORAL   ANKARA       
       
           
           

        


Yazan :

Kaynak :

Ekleme Tarihi : 06.04.2011

 
BU HABERİ PAYLAŞ
   
 


<< GERİ DÖN       ANA SAYFAYA DÖN



Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar

 
 

  YAZARLAR

SPORCUNUN ÖLÜMÜ VE SPORCU LİSANSI
Prof. Dr. İbrahim  ÖZTEK
Seyit Akbalık,Görev Şehidi
K.Muzaffer ILICAK
Doping
Dr. Nuhi  HEKİMOĞLU
Ilıcak Üniversitesi
Serap  ÖZAKSOY
Muaythai Seçimleri ve Düşündürdükleri
Ercan  GÜRGÖZE
İyi ki varsınız
Nilgül ERTEKİN
Türkiye Veteranlar şampiyonası.
Ayhan  KISRURE
KGS, OGS, HGS… Hiçbiri çare olamadı… Çare bende… Nasıl mı?
Levent Çezik



   
   
 

Beyazkuşak Mücadele Sporları Haber Sitesi Beyazkuşak'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Görüş ve önerileriniz için e-posta gönderebilirsiniz. Beyazkuşak Mücadele Sporları Haber sitesi, İhlas Haber Ajansı (İHA) Abonesidir

 


BEYAZ KUŞAK.com